Zase nové iPhony

Ty staré lidem nefungují a je tolik nového SW s vyššími HW nároky? Je ekologické tak masivní výroba mobilů / baterek a další elektroniky, šetří to emise a zdroje planety? Nestačilo by nový model uvádět každý druhý rok?

V podstatě souhlasím. Tahle šílenost, kdy každý rok musí všichni výrobci (nejen) elektroniky přijít s nečím (mnohdy jen o trochu) lepším, je děsivá. Spotřeba materiálů a energií roste a asi jen tak nehrozí, že by se lidi zastavili, zhluboka se nadechli a zamysleli se, jestli potřebují každý rok měnit něco, co ještě docela dobře slouží. Jenže akcionáři chtějí dividendy každý rok. Zaměstnanci chtějí stabilní platy. Když se zpomalí odběr, zpomalí se produkce, nebude potřeba tolik lidí zaměstnávat, bude se propouštět, lidé budou chudnout atd. atd. Není to jednoduché…
Nicméně, psát toto zrovna pod článek s novinkami od Apple… Když se podívám, kolik nových modelů telefonů chrlí každým rokem jenom Samsung, tak Apple je v porovnání s ním chudý příbuzný.

 Celou historii lidstva děti dřely na polích od nevidím do nevidím. Pak oproti tomu krátce se přesunuly do továren,… kde měly ale lepší souhrné podmínky než na těch polích a pak se stal nějaký zázrak a dětská práce začala ustupovat. Já v tom vidím jasné zbohatnutí společnosti pomocí kapitalismu, načeš se dětská práce stala nevýhodnou. Když dítě nemusí makat aby jsi ho uživil, tak je lepší aby šlo do školy aby pak mohlo mít vyžší plat.A mohl bych vidět kdy a kde kapitalismus, tedy volnotržní systém zabil téměř miliardu a umučil ještě více lidí? Všude vidím vraždění státy, maximálně korporativismus, ale jaksi to také už není volnotržní právě kvůli státu, tedy to těžko nazvat kapitalismem.K tomu jak si byl kapitalismus a komunismus podobný co se řízení ekonomiky tě mohu odkázat na kvalitní sérii článků „Gemeinnutz geht vor Eigennutz“ na mises.cz. Ikdyž tomu název nenapovídá, je to psáno česky. Tam pochopíš že to co zmiňuješ jsou ony papírové rozdíly o kterých jsem psal.

zdroj: https://www.zive.cz/clanky/apple-pristi-tyden-predstavi-nove-iphony-a-nemusi-zustat-jen-u-nich/sc-3-a-206386/default.aspx?artcomments=1

Zase nové iPhony

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek