Lidé si nebudou moci vybrat vakcínu?

No supr, člověk by řekl že stát má zájem aby se nechalo očkovat co nejvíce lidí. I bych o tom uvažoval, ale zcela jistě ne bez možnosti výběru vakcíny. Uz teď je jasné, že rozdíly ve vakcínách jsou. Očkovat se vakcínou s účinností 70% (a to ještě s pochybnostmi) od Astry Zenecy se jistě nenechám když vidím, že jsou k dispozici vakcíny s 95% účinností. Možná je dodstačující pro zabránění šíření viru mezi lidmi při 90% proočkovanosti. To ale pro mne nic neřeší. Potřebuji mít téměř jistotu že se nenakazím někde na dovolené v Karibiku. Navíc časem bude vidět i jak dlouho vakcíny dokáží být účinné. Vakcína s nutností očkování každých 6 měsíců by mi taky asi přišla jako nesmysl.

Jako nejlepší propagací by bylo, kdyby byly publikovány jasné a pravdivé informace o jednotlivých vakcínách, jejich benefitech i rizicích. Dalším propagačním krokem by mohlo být, že se premiér, prezident, ministři, vedení sněmovny i senátu a vedoucí státních úřadů nechají očkovat mezi prvními. A do třetice – stát by měl vydat jasně formulovanou a neodvolatelnou záruku na odškodnění všech, kterým vakcína způsobí závažné zdravotní komplikace. A tím nemyslím ty záruky-nezáruky ve stávajícím bezzubém zákoně, ale vyplácení renty ve výši dejme tomu 1,25 násobku průměrné mzdy a úhrada veškerých nákladů případné potřebné zdravotní či sociální asistence a všech lékařských i rehabilitačních výkonů včetně potřebného materiálu.

Nejlepší hlásnou troubou na propagaci je nejsledovanější TV N@VA ….. v rámci nejsledovanější zpravodajské relace Televizní noviny …. Taková propagace nic nestojí ….

Co zazní na N@VĚ je pro množinu věrných diváků svaté ….stačí když to doporučí hvězdy Borhyová a Koranteng … v zájmu boje proti COVIDu 19 bych je zařadil na jedno z prvních míst očkovacího seznamu ….

zdroj:https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-v-cesku-ockovani-pet-druhu-vakcin-jedna-jednorazova-ministerstvo-zdravotnictvi.A201216_131946_domaci_chtl/diskuse

Lidé si nebudou moci vybrat vakcínu?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek