Řecký lékař Konstantinos Farsalinos si všiml, že je mezi čínskými hospitalizovanými pacienty s koronavirem velice málo kuřáků, přestože například z mužské populace kouří v Číně polovina. Jeho dosavadní teorie je, že nikotin nějakým způsobem zmírňuje symptomy, případně zmírňuje reakci imunitního systému, když se například zaměřuje na boj s infekcí v plicích. Francie zaznamenala něco podobného. Přestože tam kouří čtvrtina populace, z hospitalizovaných pacientů jenom necelých pět procent jsou potvrzení kuřáci, u doma léčených je to nějakých šest procent kuřáků. Tým vědců, které vede neurovědec Jean-Pierre Changeux, začal zkoumat efekt nikotinových náplastí na infikované. Ovšem o výsledcích této studie není u nás vidu ani slechu…
A už je to tady. Zase budeme hledat zástupné problémy. To nám jde nejlépe. Dnes jsou to kuřáci kdo vadí, zítra to budou alkoholici, pozítří obézní s cukrovkou, další pak s infarktem a potom příjdou ti s rakovinou nebo z dopravních nehod. Je třeba se dívat jinam, kde jsou zodpovědní za současný stav, jenže tam jsou bohatí a mocní a těch se všichni bojí.
Když už přestanou kopat do kuřáků? Státu na jednu stranu vadí že lidi kouří, tak to zakázali kde mohli. OK svoboda jednoho končí kde začíná svoboda druhého. A já jako kuřák sem omezoval jiné. Ale proč teď řeší kuřáky ve spojené s Covidem? Pokud vím tak obezita, curkrovka, vysoký krevní tlak, nemoci srdce jsou faktory které posilají Covid pozitivní na ARO. Ano jako kuřák mám větší pravděpodobnost těchto nemocí. Nikoli garanci. Nemluvě o tom že z daní které jsem zaplatil za cigarety bych měl mít lůžka v nemocinici s vlastním ménem.
zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/koronavirus-covid-19-nakazeni-hospitalizovani-koureni.A201026_103420_domaci_ajez/diskuse/3?razeni=time