Prý jsme nepoučitelní

Martina Peřestá, Kunovice Přesně jsem to čekala, že český národ bude jak kobylky a honem udělají nájezd na obchody. Večer jedu z práce domů a vidím všude plné parkoviště. Lidi jsou opravdu blázni. A ještě obchody s oblečením že vzali útokem, proboha proč? Třeba proto, že nastává zima a potřebují se zimní věci, bundy a boty? Třeba proto, že na jaře hodně mých známých nemělo co dát malému dítěti na nohy a děcka neměla v čem chodit? Já jsem byla v obchodě s oblečením v neděli, a bylo nás tam snad 6, nikde žádné davy lidí (pouze v potravinách). Takže kdyby nezavřeli tak rychle, možná by ani žádné davy v obchodech nebyly, protože lidem se zase nechtělo moc chodit venku. V celém obchoďáku bylo opravdu pár lidí. Dospělému už noha neporoste a může chodit ve starých botech či bundách, ale děti rostou – překvapivé že? Takže asi tak.

Do nemocnic však kontinuálně proudí velké množství pacientů skupin 2-4, ať už cestou ZZS nebo po svých. A protože pacienta covid + (ať už potvrzeného, nebo suspektního) nelze jen tak jednoduše poslat domů, lůžka pro ně vyčleněná se opravdu mohou rychle plnit. Stačí jeden pozitivní test a máme problém. Navíc je tím silně omezena péče o ostatní pacienty, neboť covid lůžka se vyčleňují právě na úkor ostatních oddělení. A opět je třeba připomenout, že existuje velké množství (i mnohem závažnějších) nemocí. Pojďme se především uklidnit. Pokud má někdo ve vašem okolí strach, snažte se mu pomáhat. Mnohdy by stačilo pro začátek vypnout televizi a přestat klikat na katastrofické titulky. Důležité je zachovat si zdravý rozum, situaci nepodceňovat, ale zároveň se z ní neposrat. No a když je mi blbě, tak prostě zůstanu doma, dokud mi nebude dobře – jednoduchý, jak facka. A všichni to v pohodě ustojíme. Na závěr prosím o tři R: ROZUM, RADOST, RESPEKT!

Očima záchranáře, proč hrozí přetížení nemocnic, kdo tam leží a co to hlavně způsobuje. Převážně STRACH, Poděkujme médiím. via Bořejk da Bubeník Takhle teď vypadá běžný výjezd záchranné služby. Výzva, fofrem k autu, návlek do ochranných prostředků, výjezd, ošetření a transport pacienta, návrat na základnu, likvidace potencionálně kontaminovaného materiálu, dezinfekce sebe i celé sanitky. Po takovém výjezdu je auto hodinu nepojízdné. Kdo jsou naši pacienti? 1. Pacient covid +, který naši pomoc opravdu potřebuje. Naštěstí jsou to výjimky. 2. Pacient covid +, minimální příznaky. 3. Pacient covid +, žádné nebo minimální příznaky, dožaduje se hospitalizace, protože v televizi neustále slyší, že na něj nezbude lůžko. 4. Pacient, který má mírně zvýšenou teplotu či lehký kašel, ale i v tomto případě k němu musíme přistupovat, jako potencionální covid +. Každá nemocnice nějaké pacienty ve vážném/vážnějším stavu eviduje, naštěstí se však tato čísla drží v řádech jednotek…

zdroj: https://www.novinky.cz/diskuze/40340046

Prý jsme nepoučitelní

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek