E18-Nejlepší komentáře

Komentáře co pobaví

Expert hodnotí kampaně

Jestliže někdo v občanském životě nedodrží obchodní či jinou dohodu, může to být označeno za podvod a vymáháno soudně, kdežto politici mohou před volbami beztrestně naslibovat hory-doly a pak to klidně nechat vyšumět do ztracena. Kromě toho slibují kde co a přitom věrohodně nedoloží, kde na to vezmou peníze. Z tohoto důvodu po třicetileté zkušenosti předvolební rétoriku politiků ani nesleduji. Za celou dobu v politice měl Václav Havel v jediném pravdu, když prohlásil, že naše země nevzkvétá.

Někde to opravdu zkouší změnit, ale pochybuji že jim přibudou noví voliči. Piráti tu první vlnu z voleb minulých dost svým jednáním znechutili, ale dospěla mládež a tak asi zůstanou na svém. Otázkou je, ke komu ti oklamaní půjdou, nebo znechuceni zůstanou doma. Ono v těchhle volbách zas tak o moc nejde. Opět se utvoří slepence, které vyšachují ANO a Senát? Volím tam jen z občanské povinnosti. Nepředpokládám, že bych byla jednou z těch 10% oprávněných voličů, kteří tam svého kandidáta dostanou. A k čemu taky? To je tak zbytečná a vyprázdněná instituce, asi jako hlídaci kočka na řetězu u vrátek. Prý pojistka demokracie. Které demokracie a jak ta pojistka funguje? Jen bláboly.

Nezáživné čtení. Nicméně já ale moc nechápu lidi, kteří by se měli rozhodovat o tom koho volit až podle volební kampaně a nebo dokonce jen několik hodin před volbami jak se v článku píše. Člověk by měl mít představu nejpozději zhruba v polčase volebního období a změnu názoru udělat jen pokud by se stala nějaká zásadní věc blízko před volbami.Myslel jsem že výběr konkrétní strany či politika je o tom kdo se jak v politice osvědčuje a u nováčků případně jaký má program a ne jak vypadá na předvolebním plakátě a jaká tam dá hesla.To mi přijde hodně úchylné.

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Expert-hodnoti-kampane-Vyzdvihl-CSSD-A-jednu-dulezitou-vec-ceka-od-Hamacka-tesne-pred-volbami-638708/diskuse

Expert hodnotí kampaně

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek