Blokování hazardních webů nefunguje

Z pohledu státu jde o jasný úspěch. To, že první regulace nepřinese žádný efekt bylo jasné úplně každému, kdo o tom byť jen okrajově slyšel, takže je víc než naivní přepokládat, že si tohle neuvědomují politici.
Oni dobře znají dynamiku zavádění regulací. Dobře vědí, že dlouhodobě funguje nejlépe „salámová metoda“, kdy prakticky jakkoli drsná regulace vždy projde pokud se zavede pomalu a postupně.
Můžeme to vidět na míře regulací u nás. Kdyby politici chtěli v devadesátých letech zavést aktuální regulace naráz, tak by to znamenalo okamžitý pokles volebních preferencí a odchod od koryta nebo rovnou demonstrace a revoluci, ale když se to udělá pomalu a postupně, tak se nikdo nebouří proti asi dvoutřetinovému zdanění a dvěma milionům zákonů a státních nařízení. Dnes nikdo zákony nezná a prakticky neustále je všichni porušujeme aniž bychom o tom věděli.
Stát zavedl první krok k digitální šikaně a nikdo mu neodporoval, takže mu stačí zase jen trochu přitlačit a zase mu to projde, protože většina lidí stejně moc neví o co jde a kvůli „prkotině“ do ulic nikdo nepůjde.

zdroj: https://www.zive.cz/clanky/blokovani-hazardnich-webu-nefunguje-statni-blacklist-se-dele-nez-rok-ani-neaktualizoval/sc-3-a-206156/default.aspx?artcomments=1

Blokování hazardních webů nefunguje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přesunout se na začátek